MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Być Jezuitą

  Zostań w domu,
  jeżeli myśl o wstąpieniu jest powodem twojego niepokoju albo czyni ciebie nerwowym;
  nie przychodź do nas, jeżeli masz Kościół za macochę, a nie kochasz go jak matkę;
  nie przychodź, jeżeli sądzisz, że wyświadczysz łaskę Towarzystwu.

  Przyjdź do nas,
  jeżeli służba Chrystusowi jest sensem twojego życia;
  jeśli masz kręgosłup dość mocny, umysł otwarty, jasne idee i serca większe niż świat,
  jeśli umiesz pożartować z innymi, a czasem pośmiać się także z siebie.

  Pedro Arrupe SJ

  o. Pedro Arrupe SJ
  Generał Towarzystwa Jezusowego


  Więc jeżeli jednak, mimo wszystko, czujesz pragnienie służenia Bogu i zastanawiasz się nad drogą życia w zakonie jezuitów, to skontaktuj się z duszpasterzem powołań.


   

  Prowincja Północna

  o.Mateusz Ignacik SJ

  o. Mateusz Ignacik SJ

  Urodziłem się w 1983 roku w Słupsku. Tam się wychowałem wraz z dwójką rodzeństwa. Tam też ukończyłem szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Przygodę z jezuitami rozpocząłem od udziału w rekolekcjach ignacjańskich dla młodzieży. Było to w przedostatniej klasie liceum. To doświadczenie „Szkoły kontaktu z Bogiem”, a szczególnie odkrycie w Jezusie przyjaciela, skłoniło mnie do rozważenia decyzji o wejściu na drogę życia zakonnego. Do nowicjatu w Gdyni zostałem przyjęty w 2002 roku. Po dwóch latach złożyłem śluby zakonne, a następnie rozpocząłem trzyletnie studia filozoficzne w Krakowie. Dużą frajdę w tamtym okresie sprawiała mi nauka języków obcych. Po studiach w Krakowie przez dwa lata odbywałem staż (w żargonie jezuickim ten etap formacji nazywa się magisterką) w Sekcji Polskiej Radia Watykańskiego. W latach 2009-2012 studiowałem teologię w Warszawie. Następnie przez dwa lata kontynuowałem formację teologiczną na jezuickiej uczelni w Paryżu. Po powrocie do kraju mieszkam w Gdyni, gdzie oprócz pomocy magistrowi nowicjatu pracuję w duszpasterstwie powołań. Interesuję się liturgią, muzyką i filmem. Lubię siatkówkę – zarówno grę, jak i kibicowanie polskiej reprezentacji.

  Prowincja Południowa

  o.Grzegorz Kramer SJ

  o. Grzegorz Kramer SJ

  Urodziłem się w 1976 roku w Bytomiu, a wychowywałem do 21 roku życia w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączyłem do Towarzystwa Jezusowego. Po święceniach diakonatu (2007) pracowałem przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. Obecnie jestem duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ.
  Zostałem jezuitą, bo uważałem i ciągle jestem przekonany, że to najlepsza (dla mnie) droga, by przeżyć przygodę i do tego przeżyć ją z Kimś, kto każdego dnia uczy mnie, co znaczy być mężczyzną.
  Kocham pisać, choć w czwartej klasie podstawówki „na semestr” otrzymałem ocenę niedostateczną z języka polskiego. Ostatnie lata mojego życia, to kształtowanie siebie w Jego szkole i odkrywanie talentów mówienia i pisania.

  Więcej informacji: www.powolania.deon.pl.

  ojciecgrzegorz[at]gmail.com

  kom.: 692 527 029

  Blog o. Grzegorza