MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Słowacja

  flickr.com/Martin Sojka

  flickr.com/Martin Sojka

  Słowacja to kraj będący południowym „sąsiadem” Polski. Jest to też państwo, na którego terytorium młodzież przybyła na MAGIS 2016 będzie mogła zmierzyć się z Eksperymentami Ignacjańskimi.

  Naturalną granicę między Polską a Słowacją tworzą Tatry Wysokie stanowiące część pasma Karpat. Ze względu na góry kraj ten posiada wiele ośrodków narciarskich. Ponadto kojarzony jest on z licznymi kąpieliskami termalnymi i parkami wodnymi. Słowacja to państwo z największymi terenami krasowymi w Europie Środkowej. Jest to też jeden z najbardziej zalesionych krajów Europy.

  Słowacja to kraj z wieloma zabytkami. Warty zobaczenia jest m. in. Zamek Spiski wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który jest jednym z największych kompleksów zamkowych w Europie Środkowej. Stolicą Słowacji jest Bratysława, która bywa nazywana „klejnotem Dunaju”.

  Słowacja to kraj, który posiada wiele atrakcyjnych miejsc. Wszyscy, którzy chcą wiedzieć i widzieć więcej powinni zobaczyć ten kraj na własne oczy, na przykład podczas MAGIS 2016.