MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Goście z Ameryki Południowej

  IMG_0540

  Organizatorów programu MAGIS 2016 odwiedzili Adilson Aparecido da Silva SJ z Brazylii i Nestor Ruben Manzur SJ z Argentyny.

  Goście przebywali w Krakowie od 11 do 16 kwietnia. Ponieważ Adilson Aparecido da Silva SJ był dyrektorem generalnym spotkania MAGIS 2013 w Brazylii, podzielił się swoim doświadczeniem z organizatorami MAGIS 2016. Interesujące były zwłaszcza informacje o problemach i trudnościach, z jakimi zmagali się główni koordynatorzy oraz sugestie, jakie elementy spotkania warto szczególnie podkreślić. Goście zwrócili uwagę na to, jak wielkim bogactwem są wolontariusze pomagający w organizacji spotkania. Zauważyli również, że niezwykle ważne jest duchowe przygotowanie uczestników programu oraz zapoznanie ich z ideą MAGIS.

  Adilson Aparecido da Silva SJ i Nestor Ruben Manzur SJ przyjechali do Polski na zaproszenie o. Waldemara Losa SJ. Wracając z trzeciej probacji, która miała miejsce w Salamance, mogli wypocząć w Krakowie. Była to dla nich również okazja do zwiedzenia tego miasta i okolic oraz spróbowania tradycyjnego polskiego jedzenia.