MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Ignacjańskie Eksperymenty

  Experiment

  Ignacjańskie Eksperymenty to propozycje różnych aktywności, dzięki którym możesz nauczyć się pracować w zespole, doświadczyć wspólnoty, a także gromadzić doświadczenia i poddawać je refleksji. Wszystko po to, by lepiej poznać samego siebie, a dzięki temu zbliżyć się do Chrystusa i ludzi.

  Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniej człowiek uczy się przez doświadczenie. Dlaczego nie wykorzystać tej zasady w drodze do osobistego i duchowego rozwoju?

  W eksperymencie nie będziesz uczestniczył sam. Razem z Tobą będzie go przeżywać ok. 25 osób, pochodzących z trzech lub czterech różnych państw. Jeśli Twoja znajomość języka angielskiego nie jest idealna, nie martw się – w każdej grupie językowej znajdzie się animator mówiący biegle po angielsku, który będzie odpowiedzialny za osoby ze swojego kraju. Nad uczestnikami będą czuwali także lider eksperymentu i kapłan.

  W ramach projektu MAGIS możesz wziąć udział w jednym z wielu eksperymentów, które zostały podzielone na kilka kategorii. Przy zgłoszeniu możesz podać kategorię, która najbardziej Cię interesuje.

  Eksperyment Pielgrzymkowy

  Rower, kajak albo własne nogi – bez względu na to, jaki środek transportu wybierzesz, będziesz mógł doświadczyć trudów i radości, które wiążą się z pokonywaniem drogi. Kiedy plecak za bardzo ciąży albo brakuje rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie codzienność, nagle może się okazać, że w życiu liczy się nie to, co do tej pory wydawało Ci się ważne.

   

  Eksperyment z duchowości

  Jeśli chcesz doświadczyć głębokiej modlitwy, zapoznać się z różnymi tradycjami chrześcijańskimi, świetnie odnajdziesz się w tym Eksperymencie, którego głównym celem jest rozwój duchowy.

   

  Eksperyment służby

  Ten rodzaj eksperymentu polega na niesieniu pomocy innym. W tym celu można nawiązać współpracę z organizacjami rządowymi, pozarządowymi oraz partnerami Towarzystwa Jezusowego. Praca dla innych może polegać również na trosce o środowisko naturalne. Dzięki przebywaniu z naturą będziesz mógł zachwycić się pięknem świata i nauczyć się kontemplować Boga w przyrodzie.

   

  Eksperyment społeczno-kulturowy

  W ramach tego eksperymentu spędzisz czas z innymi grupami religijnymi, kulturowymi i społecznymi. Będziesz mógł poznać tradycje poszczególnych regionów Polski oraz różne wspólnoty religijne.

   

  Eksperyment artystyczny

  Interesuje Cię sztuka? Ten rodzaj eksperymentu pozwoli Ci zaangażować się w malarstwo, architekturę, plastykę, sztukę ludową, pisanie ikon, aktorstwo, śpiew oraz wiele innych. Obudź swoją kreatywność i do dzieła!
  Bez względu na to, w jakim eksperymencie weźmiesz udział, tych punktów możesz spodziewać się na pewno:

  1. Osobista modlitwa
  2. Aktywizacja/Działanie/Doświadczenie apostolskie
  3. Msza Święta
  4. Krąg MAGIS (grupki dzielenia)
  5. Ignacjański rachunek sumienia (indywidualne podsumowanie dnia)