MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Pierwsze wydarzenie MAGIS organizowane przez Jezuicką Konferencję Azji – Pacyfiku (JCAP)

  2015.11.magis_jcap_yogyakarta_team_final

  Pierwsze wydarzenie MAGIS organizowane przez Jezuicką Konferencję Azji – Pacyfiku (JCAP)

  W Boxing Day (dzień po Bożym Narodzeniu), młodzi z siedmiu prowincji i regionów zbiorą się w miejscowości Yogykarta na dziewięciodniowe warsztaty. Są one zorganizowane przez nowo sformowany zespół JCAP Youth Ministry (Duszpasterstwo Młodych JCAP) i mają na celu wsparcie formacji ignacjańskiej w ramach programu Magis na obszerze Azji – Pacyfiku. Wydarzenie jest wzorowane na programie formacji Magis, który Jezuici w Indonezji prowadzą dla młodych od 2008 r.

  45 młodych osób z Kambodży, Birmy, Taiwanu, Chińskiej Republiki Ludowej (w tym Makau), Korei Południowej, Tajlandii i Timoru Wschodniego dołączy do społeczności Magis w Indonezji, która składa się z 30 scholastyków i młodzieży z Jakarty i Yogykarty, prowadzonych przez brata jezuitę Johna Nugroho. Pozostałymi członkami zespołu Duszpasterstwa Młodych JCAP są brat jezuita Choe Songyong z Korei  i Teresa Wang z Tajwanu.

  Uczestnicy są osobami kluczowymi dla tego wydarzenia –   do udziału zostały zakwalifikowane osoby, które oceniono jako mające potencjał do założenia i rozwoju formacji Magis w swoich krajach.  Eksperymenty Magis którym uczestnicy zostaną poddani przygotują ich na Światowe Dni Młodzieży i Magis 2016 które odbędą się w Polsce w lipcu 2016 r.

  Program MAGIS JCAP został podzielony na dwie części: Zgromadzenie Ignacjańskie i Eksperymenty. Podczas sesji Zgromadzenia Ignacjańskiego uczestnicy nauczą się o formacji Magis oraz o zarządzaniu programem. Obejmuje to naukę duchowości Ignacjańskiej, sposoby rekrutacji, zarządzania i towarzyszenia młodzieży podczas udziału w formacji Magis. Po tym wydarzeniu będą miały miejsce trzydniowe eksperymenty Ignacjańskie, o dwóch tematach: Socio-cultural Immersion (Zanurzenie Socjo-Kulturalne) i Pilgrimage (Pielgrzymka).

  Uczestnicy Eksperymentu Zanurzenia Socjo-Kulturalnego doświadczą życia w społeczności wiejskiej, żyjąc pośród mieszkańców wsi i pomagając rodzinom które będą ich gościć w codziennych obowiązkach takich jak praca na gospodarstwie, praca na roli i gotowanie. Będą miały miejsce również zajęcia kulturalne takie jak muzyka tradycyjna i nocne przedstawienia artystyczne.

  Uczestnicy Pielgrzymki będą podróżować w małych grupach po miejscach związanych z duchowością dookoła Yogyakarty. Podczas trzydniowej pieszej pielgrzymki będą polegać wyłącznie na hojności napotkanych ludzi, zarówno pod względem pożywienia jak też  schronienia. Jak powiedział brat John – „To doświadczenie będzie bardzo wymagające, ale będą mieć wspaniałą podróż, będąc całkowicie zależnymi  od Bożej łaski podczas całej swojej drogi” .

  Ostatniego dnia, cała grupa uda się do świątyni Borobudur i obejrzy balet Ramayana w świątyni Prambanan. Program Magis JCAP zakończy się nocą kultury z przedstawieniami każdej grupy z danego kraju.

  W zgodzie z zaangażowaniem JCAP do twórczego pojednania, Magis JCAP będzie brał udział w JCAP Flights for Forests carbon offsetting programme (JCAP Loty dla Lasów – program redukcji emisji dwutlenku węgla). Za każdy lot w związku z programem Magis JCAP 2015 przekazane zostanie 5 dolarów amerykańskich.

  Więcej informacji odnośnie Magis JCAP można znaleźć na profilu Magis Asia Pacific na Facebooku lub za pośrednictwem e-maila [email protected].

   

  _________________

  Photo caption: The Magis JCAP Yogyakarta team

  http://sjapc.net/content/gearing-magis-asia-pacific