MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Czechy

  flickr.com/Shawn Harquail

  flickr.com/Shawn Harquail

  Czechy to kraj, który graniczy z Polską od północnego wschodu. To też kolejne państwo związane z programem MAGIS 2016, bowiem tu również odbędą się Eksperymenty Ignacjańskie.

  W Czechach istnieje wiele ośrodków uzdrowiskowych, z których najsłynniejszym są Karlowe Wary. To tu też odbywa się festiwal filmowy, na którym filmy nagradzane są Kryształowymi Globami.

  Czechy to kraj bez dostępu do morza za to większość jego terenu stanowią tereny wyżynno-górskie. Najwyższą czeską górą jest Śnieżka (1 602 m n.p.m.), z której roztacza się widok na polskie i czeskie góry.

  Czechy to też państwo pięknych miast z wieloma zabytkami. Aż dwanaście z obiektów umieszczonych się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się w tym kraju. Stolicą Czech jest Praga zaliczana do jednej z piękniejszych stolic Europy. Bywa też nazywana „miastem setek wież”. Drugim pod względem wielkości miastem jest Brno. W jego niezwyklej architekturze znajduje się willa Tugendhat zapisana na liście UNESCO. Zamki i twierdze również należą do czeskich atrakcji. Wśród nich znajduje się na przykład Czeski Krumlov, czy Zamek Karlštejn.

  Przybywaj na MAGIS 2016 i zobacz piękno tego kraju osobiście.