MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Kraków

  Krakow

  Kraków to polskie miasto, do którego w 2016 roku przybędzie młodzież z całego świata na Światowe Dni Młodzieży!

  Kraków to miasto, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością. Miasto to daje możliwości zwiedzania wiele muzeów w tym na przykład Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

  Kraków jest miastem o niezwykłym klimacie ze względu na liczne zabytki. Wart zobaczenia jest na przykład Rynek Główny z Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Kraków zwany jest miastem kościołów. Jest ich tu bowiem ponad 120, a spora ich część to zabytki. Stare miasto otacza park miejski – krakowskie Planty. Przez wiele lat Kraków był siedzibą królów polskich, a symbolem władzy królewskiej jest Wawel. Miasto to posiada wiele wąskich uliczek ze starymi kamienicami.        Jedną z chętnie odwiedzanych przez turystów dzielnic Krakowa jest Kazimierz. Znajdują się tam zabytkowe synagogi i różnorodne restauracje.

  Będąc w Krakowie warto zwiedzić miejsca związane z Janem Pawłem II. Wśród nich jest na przykład Pałac Biskupi, w którym Wojtyła mieszkał będąc biskupem w latach 1964 – 1978. W trakcie pielgrzymek papieża do Polski Jan Paweł II przemawiał z tzw. „okna papieskiego”, do ludzi  gromadzących się pod pałacem. Kraków to też Bazylika Bożego Miłosierdzia,  którą poświęcił papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w sierpniu 2002 r. W sanktuarium znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i grób świętej Faustyny, do których pielgrzymują ludzie z całego świata.

  To tylko krótki opis tego miasta, bo przecież najlepiej poznać je osobiście. Doskonałą okazją do tego są Światowe Dni Młodzieży – Zapraszamy!