MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Litwa

  flickr.com / Mindaugas Danys

  flickr.com / Mindaugas Danys

  Litwa to kraj sąsiadujący z Polską, w którym odbędą się aż pięć Eksperymentów Ignacjańskich podczas programu MAGIS 2016.

  Jest to jeden z krajów bałtyckich, którego ponad 30 procent pokrywają lasy. Ponadto na jego terenie znajduje się wiele jezior i rzek. Stolicą Litwy jest Wilno – miasto z jedną z największych starówek w Europie. Litwini uznawani są za bardzo gościnny naród, którego mieszkańcy są otwarci, przywiązani do tradycji i pogodni.

  Wśród atrakcji Litwy wymieniany bywa na przykład zamek obronny z XIV wieku znajdujący się na wyspie na jeziorze Galve. Na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO wpisane zostały litewskie krzyże. Największym ich skupiskiem jest Góra Krzyżowa pod Szawlami. Litwa to kraj o pięknej przyrodzie. Znanym naturalnym parkiem krajobrazowym jest Mierzeja Kurońska, czyli pasmo wydm, z których najwyższe sięgają nawet 50 metrów. Znanym obrazem znajdującym się na Litwie jest cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Kaplicy Ostrobramskiej. Piękno Litwy będzie poznać osobiście.