MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Łódź

  Etykieta 1

  Jest to miasto rozpoczęcia MAGIS 2016. To tu 15 lipca 2016 roku w hali sportowej odbędzie się spotkanie otwierające program.

  Łódź jest trzecim miastem w Polsce pod względem liczby ludności i czwartym ze względu na powierzchnię. Jest ono dużym miastem przemysłowym położonym w centralnej Polsce. Patronką tego miasta jest święta siostra Faustyna.

  Miasto to posiada wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest ulica Piotrkowska, która ma długość aż 4 km, a jej układ wpisany został do rejestru zabytków. Na tej ulicy znajduje się między innymi Centralne Muzeum Włókiennictwa w Białej Fabryce Geyera. Za pomnik historii został uznany pałac Izraela Poznańskiego. Pochodzi on z XIX wieku i bywa nazywany „łódzkim Luwrem”. Z kolei na terenach byłej fabryki Poznańskiego zostało utworzone Centrum Handlowe Manufaktura jedno z największych w Polsce. Najwyższym budynkiem Łodzi jest Archikatedra Łódzka, która mierzy 104,5 m wysokości. Jest to też jeden z największych kościołów w Polsce. To tylko niektóre z atrakcji Łodzi – przyjedź na rozpoczęcie programu MAGIS i poznaj osobiście to miasto!