MAGIS
  • Polski
  • English
  • Español
 • Współpacowniczki MAGIS 2016 na warsztatach medialnych

  fot. Monika Rybczyńska

  fot. Monika Rybczyńska

  – Język słowa jest już językiem, którego ludzie nie rozumieją. Teraz jest czas, żeby w mediach pokazać, jak ewangelizujecie czynem – powiedział Szymon Hołownia podczas warsztatów dziennikarskich dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży.

  Młodzi ludzie z całej Polski wzięli udział w warsztatach medialnych, które odbyły się w dniach 20-21 czerwca 2015 r. w Konstancinie koło Warszawy. Uczestniczyły w nich także dwie współpracowniczki programu MAGIS 2016: Teresa Ciecior i Anna Kapłańska. Warsztaty zostały zorganizowane przez Stację 7 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM.

  Znani dziennikarze, m.in. Marek Zając, Patrycja Michońska i Krzysztof Berenda wyjaśniali, jak przygotować dobry tekst czy materiał radiowy. Ponieważ liczy się nie tylko forma, ale również treść przekazu, Szymon Hołownia i Aneta Liberacka podpowiedzieli, jak mówić w mediach o Bogu, nie używając Jego imienia. O mediach jako narzędziu ewangelizacji oraz o pracy wolontariuszy mówili ks. Przemysław Śliwiński i przedstawiciele KBO ŚDM.

  Komunikować można słowem, ale i obrazem. Języka filmu i fotografii uczyli Marcin Jończyk i Jakub Szymczuk. Adrian Wawrzyczek i Mateusz Ochman zaś zdradzili, w jaki sposób skutecznie korzystać z mediów społecznościowych.

  – Warsztaty w Konstancinie pozwoliły nam zdobyć nowe umiejętności, jednak dla mnie nie to było najważniejsze. Jeszcze cenniejszy okazał się kontakt z osobami, które tak jak my, przygotowują się do ŚDM. Teraz mogłam spojrzeć na to wydarzenie w szerszym kontekście i ucieszyć się z tego, że moja praca jest częścią większego dzieła – mówi jedna ze współpracowniczek MAGIS 2016.